Hĺbkovo čistiaci kaolín - Double the Clay, 250 g

Výrobca: Pretty Curly Girl
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: PCGDC
Dostupnosť: skladom
Cena bez DPH: 13.75
16.50 ks

Hĺbkovo čistiaci kaolín - Double the Clay, 250 g

Občas sa dostaneme do situácie, že naše vlasy sa správajú čudne. Nič im nevyhovuje. Stratili lesk, pružnosť, objem, vôbec neposlúchajú.

Vtedy treba porozmýšľať, či nie sú príliš zanesené - minerálmi, produktami, vodným kameňom, nečistotami.

Už ste vyskúšali hĺbkovú očistu? Máte na výber:

  • detox šampónom (raz za 4-6 týždňov)
  • kaolínom (ílom) (pri kríze)
  • chelátovým šampónom (pri kríze)

Ktorý produkt je ten naj pre teba, musíš rozhodnúť a vyskúšať ty sama.

Čistiaca zmes od Pretty Curly Girl je zložená z dvoch ílov: marocká láva (rhassoul) a bentoninová hlinka. Marocká láva má hydratačný a zmäkčovací účinok. Hlinka detoxikuje. Íly obsahujú vysokú koncentráciu minerálov: vápnik, železo, horčík, draslík a oxid kremičitý. Vďaka týmto zložkám sa odstránia z tvojich vlasov všetky nečistoty, nánosy, ale zachová sa hydratácia a výživa vlasov.

Čistiaca zmes je vpodstate vhodná pre všetky typy vlasov, ktoré trápi zaťaženie. Ale pozor, íl vysušuje, Treba dať pozor pri veľmi poškodených alebo vysokoporéznych vlasov. Tam môže dojsť nie k obnove ale vyššej strate hydratácie.

Použitie:

Zmiešaj 1 polievkovú lyžicu hlinky s 1/4 šálky teplej vody. Dobre premiešaj. Vznikne ti rovnomerná zmes, ktorú nanes na vlasy a nechaj pôsobiť cca 1 - 5 minút. Dobre premasíruj. Následne opláchni. Daj pozor, aby ti zmes nezaschla. Pokračuj s tvojou rutinou.

Zloženie:

Bentonite Clay, Rhassoul Clay (Maroccan Lava)