Šampuk na poškodenú pokožku, Vitellaria, 50ml

Výrobca: VITELLARIA
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: VITELSAMP1
Dostupnosť: skladom
10.00 bez DPH
12.00 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Šampuk na poškodenú pokožku pre rovné, vlnité, kučeravé vlasy - Vitellaria

Šampuk na poškodenú pokožku hlavy je hlavne pre tých, ktorí trpia na svrbenie, lupiny, seboreu, lupienky. Je vhodný na mastné, suché aj normálne vlasy. 

Použité detergenty SCI a SLSA sú jedny z najjemnejších, aké sa nachádzajú na trhu. Ale, pokiaľ máte precitlivelú pokožku, môže sa stať, že vám nebudú vyhovovať.

Aktívne látky v šampuku na poškodenú pokožku sú hlavne: Ichtamol, PCS Zinok a Pirocton Olamin.

Ichtamol sa používa v kožnom lekárstve proti svrbeniu, zápalu a obmedzuje tvorbu choroboplodných zárodkov. Znižuje tvorbu kožného mazu a zvyšuje prekrvenie pokožky. Má špecifickú vôňu, ktorú napriek esenciálnym olejom cítiť, ale jeho účinky sú dôležité.

Pirocton Olamin je vhodná náhrada za Pyrition Zinku, u ktorého bola dokázaná vzniknutá závislosť. V praxi to znamená, že keď si naňho pokožka zvykne, problémy sa po jeho vysadení znova objavia, nebude jej vyhovovať žiadny iný produkt s touto látkou.

Kyselina mliečna - ako stabilizátor PH.

Použitie:

Vôbec sa nemusíte báť, jeho použitie je jednoduché. Aplikuje do mokrých vlasov trením, kým sa nevytvorí pena. Odporúča sa nechať pôsobiť šampuk pár minút a potom dôkladne opláchuť. Ak sú vlasy znečistené, môže sa stať, že pri prvom pokuse nebude dostatočná pena. Postup opakujte.

Je dôležité odkladať ho na suché miesto.

 

Hmotnosť: 50 g (na 25 umytí)

Zloženie:

Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauryl Sulfoacethate (tenzidy), Tilia Vulgaris Flower Water (hydrolát z lípy), Hippophae Rhamnoides Fruit Oil (rakytníkový olej), Panthenol,  Borago Officinalis Seed Oil (brutnákovný olej), Ricinus communis seed oil (ricinový olej), Rubia Cordifolia Root powder (Manjishta), Piroctone Olamine, Zinc Pca, Ichtammol, Salvia Sclarea Oil (Šalvěj lékařská EO), Thymus Vulgaris Flower/Leaf Oil (Tymián linalool EO), aqua, lactic acid (kyselina mléčná), Linalool*, Geraniol*, Limonene*